Wat ben je na het gymnasium gaan doen?

‘Ik ben in 2013 Geneeskunde gaan studeren in Amsterdam. Ik ben daar gaan wonen en heb mij aangemeld bij de studenten roeivereniging Nereus. Ik was op het gymnasium altijd al veel met roeien bezig op de Hilversumse roeivereniging Cornelis Tromp. In Amsterdam wilde ik dat graag voortzetten en ben ik gaan wedstrijdroeien bij Nereus.’

 

Wat doe je nu?

‘Het roeien is een groot deel van mijn studentenleven gebleven. In 2017 viel ik op bij de Nederlandse Roeibond (KNRB) door het Nederlands Kampioenschap te winnen en zo ben ik bij het nationale team aangesloten. Ik rondde in die tijd precies mijn bachelor af en had wachttijd voor mijn co-schappen, waardoor ik mij echt fulltime op het roeien kon storten. In 2018 ben ik een begin gaan maken aan mijn master door mijn scriptie te schrijven en een halfjaar co-schappen te lopen. Ik heb dat weer op pauze gezet eind 2018 om mee te doen aan de selectie voor de olympische boten en om ons te kwalificeren voor de Olympische Spelen in 2019. Wij hebben onze boot (dames vier zonder) toen geplaatst door 2e te worden op het WK in 2019. Het zou nog 1 jaar fulltime trainen worden voor Tokyo, maar zoals iedereen weet gooide COVID roet in het eten en moesten wij nog een extra jaar doortrainen. Afgelopen zomer zijn we dan eindelijk naar de Olympische Spelen in Tokyo gegaan en hebben we daar een zilveren medaille gehaald. Met 0.3 sec achter nummer 1, was het even een kleine teleurstelling, maar uiteindelijk een prestatie waar we heel trots op zijn. Nu heb ik dit najaar mijn co-schappen weer opgepakt en komt het roeien op een lager pitje. Over een halfjaar zal ik weer aansluiten bij het roeiteam om tot en met de zomer te trainen en toernooien te varen. Daarna zal ik weer een deel co-schappen doen, waarna ik me weer fulltime ga focussen op de Spelen in Parijs 2024.’

 

Wat heeft het Gemeentelijk Gymnasium jou gebracht?

‘Ik heb een ontzettend leuke tijd gehad op het gymnasium. Het is een omgeving waar je altijd net een beetje extra uitgedaagd wordt en hier heb ik veel aan gehad in mijn studententijd. De aandacht voor klassieke verhalen vond ik altijd extra leuk en maakt de school net wat meer bijzonder. Ik heb het altijd een gezellige school gevonden met gelijkgestemden en ben blij dat ik hier mijn middelbare schooltijd heb doorgebracht.’

"Ik heb een ontzettend leuke tijd gehad op het gymnasium. Het is een omgeving waar je altijd net een beetje extra uitgedaagd wordt en hier heb ik veel aan gehad in mijn studententijd."